Kick-off times and venues for Russia

0
16

Buy Organic Traffic | Cheap Organic Traffic | Increase Organic Traffic | Organic Traffic


THE draw for the World Cup Finals will happen on December 1 in Moscow.

All 32 finalists for Russia 2018 at the moment are recognized – and the nations will likely be gathering on the Kremlin to be taught who they are going to be dealing with within the match subsequent summer season.

Gary Lineker will likely be internet hosting the draw, which is able to divide the groups into at teams of 4 for first spherical stage.

World Cup 2018 match schedule (all occasions UK)

Thursday 14 June

Russia vs A2 (Group A) – 4pm, Luzhniki Stadium (Moscow)

Friday 15 June

A3 vs A4 (Group A) – 1pm, Ekaterinburg Area

B3 vs B4 (Group B) – 4pm, Saint Petersburg Stadium

B1 vs B2 (Group B) – 7pm, Fisht Stadium (Sochi)

Saturday 16 June

C1 vs C2 (Group C) – 11am, Kazan Area

D1 vs D2 (Group D) – 2pm, Spartak Stadium (Moscow)

C3 vs C4 (Group C) – 5pm, Mordovia Area (Saransk)

D3 vs D4 (Group D) – 8pm, Kaliningrad Stadium

Sunday 17 June

E3 vs E4 (Group E) – 1pm, Samara Area

F1 vs F2 (Group F) – 4pm, Luzhniki Stadium (Moscow)

E1 vs E2 (Group E) – 7pm, Rostov Area

Monday 18 June

F3 vs F4 (Group F) – 1pm, Nizhny Novgorod Stadium

G1 vs G2 (Group G) – 4pm, Fisht Stadium (Sochi)

G3 vs G4 (Group G) – 7pm, Volgograd Area

Tuesday 19 June

H1 vs H2 (Group H) – 1pm, Spartak Stadium (Moscow)

H3 vs H4 (Group H) – 4pm, Mordovia Area (Saransk)

Russia vs A3 (Group A) – 7pm, Saint Petersburg Stadium

Wednesday 20 June

B1 vs B3 (Group B) – 1pm, Luzhniki Stadium (Moscow)

A4 vs A2 (Group A) – 4pm, Rostov Area

B4 vs B2 (Group B) – 7pm, Kazan Area

Thursday 21 June

C1 vs C3 (Group C) – 1pm, Ekateringburg Area

C4 vs C2 (Group C)) – 4pm, Samara Area

D1 vs D3 (Group D) – 7pm, Nizhny Novgorod Stadium

Friday 22 June

E1 vs E3 (Group E) – 1pm, Saint Petersburg Stadium

D4 vs D2 (Group D) – 4pm, Volgograd Area

E4 vs E2 (Group E) – 7pm, Kaliningrad Stadium

Saturday 23 June

G1 vs G3 (Group G) – 1pm Spartak Stadium (Moscow)

F1 vs F3 (Group F) – 4pm Fisht Stadium (Sochi)

F4 vs F2 (Group F) – 7pm, Rostov Area

Sunday 24 June

G4 vs G2 (Group G) – 1pm, Nizhny Novgorod Stadium

H4 vs H2 (Group H) – 4pm, Ekateringburg Area

H1 vs H3 (Group H) – 7pm, Kazan Area

Monday 25 June

A4 vs Russia (Group A) – 3pm, Samara Area

A2 vs A3 (Group A) – 3pm, Volgograd Area

B2 vs B3 (Group B) – 7pm, Kaliningrad Stadium

B4 vs B1 (Group B) – 7pm, Mordovia Area (Saransk)

Tuesday 26 June

C2 vs C3 (Group C) – 3pm, Fisht Stadium (Sochi)

C4 vs C1 (Group C) – 3pm, Luzhniki Stadium (Moscow)

D2 vs D3 (Group D) – 7pm, Rostov Area

D4 vs D1 (Group D) – 7pm, Saint Petersburg Stadium

Wednesday 27 June

F2 vs F3 (Group F) – 3pm, Ekateringburg Area

F4 vs F1 (Group F) – 3pm, Kazan Area

E2 vs E3 (Group E) – 7pm, Nizhny Novgorod Stadium

E4 vs E1 (Group E) – 7pm, Spartak Stadium (Moscow)

Thursday 28 June

H2 vs H3 (Group H) – 3pm, Samara Area

H4 vs H1 (Group H) – 3pm, Volgograd Area

G2 vs G3 (Group G) – 7pm, Mordovia Area (Saransk)

G4 vs G1 (Group G) – 7pm, Kaliningrad Stadium

Saturday 30 June

Winner Group C vs Runner-up Group D (Final 16 Match 1) – 3pm, Kazan Area

Winner Group A vs Runner-up Group B (Final 16 Match 2) – 7pm, Fisht Stadium (Sochi)

Sunday 1 July

Winner Group B vs Runner-up Group A (Final 16 Match three) – 3pm, Luzhniki Stadium (Moscow)

Winner Group D vs Runner-up Group C (Final 16 Match four) – 7pm, Nizhny Novgorod Stadium

Monday 2 July

Winner Group E vs Runner-up Group F (Final 16 Match 5) – 3pm, Samara Area

Winner Group G vs Runner-up Group H (Final 16 Match 6) – 7pm, Rostov Area

Tuesday three July

Winner Group F vs Runner-up Group E (Final 16 Match 7) – 3pm, Saint Petersburg Stadium

Winner Group H vs Runner-up Group G (Final 16 Match eight) – 7pm, Spartak Stadium (Moscow)

Friday 6 July

Winner Match 1 vs Winner Match 2 (QF 1) – 3pm, Nizhny Novgorod Stadium

Winner Match 5 vs Winner Match 6 (QF 2) – 7pm, Kazan Area

Saturday 6 July

Winner Match three vs Winner Match four (QF three) – 3pm, Samara Area

Winner Match 7 vs Winner Match eight (QF four) – 7pm Fisht Stadium, Sochi

Tuesday 10 July

Winner QF 1 vs Winner QF 2 (Semi-final) – 7pm, Saint Petersburg Stadium

Wednesday 11 July

Winner QF three vs Winner QF four (Semi-final) – 7pm, Luzhniki Stadium (Moscow)

Saturday 14 July

Third/fourth play-off – 3pm, Saint Petersburg Stadium

Sunday 15 July

World Cup Closing – 4pm, Luzhniki Stadium (Moscow)

Buy Website Traffic | Cheap Website Traffic | Increase Website Traffic | Website Traffic



Source link